Dofinansowanie studiów przez pracodawcę

Dofinansowanie studiów przez pracodawcę

Zdobycie wykształcenia wyższego staje się udziałem coraz większej liczby osób. Nauka w uczelniach państwowych realizowana w formie studiów stacjonarnych jest w Polsce bezpłatna. A także dostępna dla każdego, kto spełnia warunki stawiane przy rekrutacji. Jednak nie każdy mógł ukończyć studia dzienne rozpoczęte tuż po maturze.

Wiele osób z różnych powodów skończyło tylko studia pierwszego stopnia a dalszą edukację odłożyło na czas bliżej nieokreślony. Ludzie zajęci obowiązkami rodzinnymi i pracowniczymi nie zawsze mają czas i pieniądze na dalsze studia. Ale od ich ukończenia może zależeć ich dalsza ścieżka rozwoju zawodowego. Warto więc zebrać siły do nauki i znaleźć sposób na sfinansowanie studiów zaocznych na następnym szczeblu lub studiów podyplomowych.

Dofinansowanie studiów przez pracodawcę

Dofinansowanie studiów przez pracodawcęWiele firm pomaga swoim pracownikom poprzez system dopłat do doskonalenia zawodowego. W niektórych obszarach są to wręcz rozwiązania systemowe – dofinansowanie studiów przez pracodawcę nie jest przecież wyłącznie sprawą rozwoju personalnego, a ma wpływ na poniesienie jakości pracy całej organizacji. Przykładem bardzo dobrych rozwiązań w zakresie wspomagania kształcenia jest system doskonalenia zawodowego funkcjonujący w polskiej oświacie. Nauczyciele zatrudnieni w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych mogą skorzystać z dopłat na kształcenie tak często, jak wybrany przez nich kierunek kształcenia będzie zgodny z programem doskonalenia zawodowego, który obowiązuje w danej placówce. Na dofinansowanie studiów przez pracodawcę może liczyć każdy, kto rozpocznie studia na kierunku zgodnym z potrzebami szkoły czy przedszkola. W przypadku braku specjalistów placówki oświatowe nie tylko finansują czesne ale również zwracają koszty podróży oraz pobytu na uczelni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
9 miesięcy ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *