Jak sfinansować zakup domu?

Jak sfinansować zakup domu?

Jak mówi stare polskie przysłowie “wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. Ba i to jeszcze we własnym domu. Wybudowanym według indywidualnych potrzeb i udekorowanym według personalnych upodobań. Jednak wybudowanie lub kupno domu dużo kosztuje. I niejeden rezygnuje z wygody posiadania swojego prywatnego domowego azylu i decyduje się na zakup lub wynajem mieszkania w bloku. Gdzie nigdy nie będzie miał pełnej prywatności i upragnionego spokoju. A może nie warto tak szybko rezygnować z planów budowy?

Jak sfinansować zakup domu?

Mimo, iż kupno domu kosztuje więcej niż zakup mieszkania w bloku, nie warto rezygnować z własnych marzeń o posiadaniu przytulnego, wybudowanego w malowniczym miejscu i upragnionego domu. Pozostaje tylko jedna kwestia do rozwiązania. Otóż jak sfinansować zakup domu lub jego budowę?

Jak sfinansować zakup domu?Jeśli niedawno zacząłeś pracę, a na koncie masz zgromadzone odpowiednie środki, to warto zastanowić się nad kredytem hipotecznym. Kredyt ten jest udzielany, w wypadku, gdy dana osoba chce kupić dom. Pożyczone pieniądze niezwykle ułatwiają kupno wymarzonego domu. Owszem jeśli chcemy otrzymać kredyt hipoteczny to musimy wnieść wkład własny, czyli nasze zgromadzone na koncie oszczędności. Jednak wartość wkładu własnego w porównaniu do udzielanego kredytu nie jest wcale taka duża. Kredyt hipoteczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które niedawno skończyły naukę na uczelni wyższej i planują zakup własnego domu. W takich sytuacjach wkład własny często finansują rodzice danej osoby.

Zakup domu z oszczędności

Drugą opcją, lepszą dla osób, które pracują już kilka lat i mają zgromadzone na koncie spore oszczędności oraz myślą o zmianie swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania i planują zakup domu, jest pokrycie kosztów jego zakupu ze zgromadzonych środków na koncie. Jednak i w tym wypadku warto zastanowić się nad pożyczeniem pewnej sumy pieniędzy, aby móc łatwiej sfinansować zakup domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
4 tygodnie ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *