Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Własny biznes to bardzo dobry pomysł na finansowa niezależność a także na pracę na samego siebie. Nie jesteśmy uzależnieni od innych osób, pracujemy tyle ile chcemy i sami decydujemy o losach naszej firmy. Nie wszyscy wyobrażają sobie pracę w ogromnej firmie, gdzie jest się jednym z wielu pracowników i ma się kogoś nad sobą. Takie osoby najczęściej zakładają własną działalność gospodarczą. Aby jednak ruszyć z własną działalnością potrzebujemy nakładu finansowego mnóstwa czasu a także samozaparcia i samodyscypliny. Na pytanie skąd wziąć pieniądze na biznes, odpowiedzi jest sporo. Oto kilka pomysłów jak sfinansować to przedsięwzięcie.

Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Skąd wziąć pieniądze na biznes?Pierwszym i najprostszym jest oczywiście finansowanie firmy z własnej kieszeni. Jeżeli mamy odłożone pieniądze na koncie bez problemów możemy zacząć myśleć o założeniu firmy. Pieniądze będą nam potrzebne do wynajmu lokalu, zakupu sprzętu komputerowego a także na wypłaty dla przyszłych pracowników. Większa część wydatków pójdzie również na ubezpieczenie a także podatki.

Kredyt w banku

Kolejnym przykładem skąd mieć pieniądze na własną działalność jest oczywiście kredyt w banku. Aktualnie bardzo wiele banków reklamuje się i proponuję bardzo atrakcyjne kredyty dla firm tych rozwijających się, jak i tych, które dopiero rozpoczynają funkcjonowanie. Możemy pożyczyć mniejszą lub większą kwotę w zależności od tego ile będzie nam potrzebne. Pamiętajmy, nie pożyczamy więcej, ponieważ później będziemy musieli spłacić to z odsetkami.

Bardzo dobrym pomysłem na pożyczkę jest wprowadzenie do firmy kogoś z zewnątrz na przykład przyjaciela. Jeżeli on może sfinansować nam pożyczkę i przy okazji być naszym współpracownikiem to jest to idealne rozwiązanie. Będzie on pobierał większy procent od zarobionych pieniędzy i tym samym będziemy powoli spłacać pożyczkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
11 miesięcy ago

1 Comment

  1. Dobre te porady, naprawde dobre!
    A jak ktos powaznie mysli o pieniadzach to super gosciu taki opisal te bezzwrotne dotacje w ksiazce Sekrety 12 sposobow jak zdobyc pieniadze na firme.

    Cala ta wiedza spakowana w 1 ksiazce, warto przeczytac, zwroci sie po kilku dniach stukrotnie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *