Jak ubrać się do biura?

Jak ubrać się do biura?

Udało się – pomyślnie przeszłaś rekrutację i niedługo rozpoczynasz pracę w wymarzonej firmie. Wiesz, że jest to duża, międzynarodowa firma, dlatego zastanawiasz się, jak ubrać się do biura. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Bo wszystko zależy od dress code’u panującego w danej firmie.

Jak ubrać się do biura?

Jak ubrać się do biura?W niektórych korporacjach nie przywiązuje się zbyt dużej wagi do stroju. Nie wymaga się eleganckich koszul, żakietów czy marynarek. Równie dobrze mogą to być zwykłe dżinsy i sweter, czy nawet sportowa bluza z kapturem. Wystarczy, by strój był czysty i schludny. Inne firmy wprost przeciwnie – przywiązują do tego bardzo dużą wagę i dość dokładnie regulują to, jak ubrać się do biura. Czasem wymagania nie są zbyt wygórowane – wystarczy, że do ulubionych dżinsów ubierzemy bluzkę i żakiet – i już sprostamy stawianym nam wymaganiom. Czasem jednak reguły są o wiele bardziej wyśrubowane – wymagana jest elegancka garsonka (najlepiej czarna, szara lub granatowa), biała lub niebieska bluzka czy koszula, a do tego nieśmiertelne szpilki na wysokim obcasie. Takie wymagania dotyczą zazwyczaj działów, które mają bezpośredni kontakt z klientem – zwłaszcza tym biznesowym.

Dress code w firmie

Ubiór pracownika w pewien sposób świadczy o firmie, dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się przygotować szczegółowe zalecenia, jak ubrać się do biura – czy to na co dzień, czy to na spotkania biznesowe. Nie wiesz jaki dress code obowiązuje u Twojego przyszłego pracodawcy? To żaden problem – jak najbardziej wypada zapytać o to w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli o tym zapomniałaś, po prostu zadzwoń do rekrutera w późniejszym terminie. Zdecydowanie lepiej dopytać niż narazić się na stres związany z pojawieniem się w pracy w nieodpowiednim stroju!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
2 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *